Brunatne plamienia ze szczątkami skrzepu jako początek cyklu

Dzień dobry, z powodu bardzo niskiego progesteronu (endometrium 5mm) otrzymałam receptę na duphaston, 10 tabletek x2 dz. Po rozoczęciu cyklu, w 3 dniu badania hormonalne. 2 dni po wizycie u ginekologa zaczęły się brunatne plamienia (bez rozpoczęcia kuracji duphastonem) ze szczątkami skrzepu i pobolewanie brzucha. Bardzo skąpe plamienia. Czy mogę to uznać za początek cyklu i iść wg wskazań na badanie? Czy brać duphaston 10 dni i zaczekać do krwawienia, które też nie musi być takim jak zwykle.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Plamienie może oznaczać początek cyklu. Nie można tego jednak jednoznacznie potwierdzić. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.