Brunatny śluz i ból jajników przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 10 miesiecy biorę tabletki antykoncepcyjne (21+7, nie popełniłam żadnego błędu). Przy 10 opakowaniu zauważyłam na bieliźnie (ok 15 tabletki) śluz o brunatnym zabarwieniu, w ilościach śladowych, dzisiaj (19 tabl.) śluz byl brązowo-czerwony iw większej ilości. Dodam, że sporadycznie mnie pobolewają dziś jajniki, a tak to nic innego się nie dzieje. W ostatnim czasie mam bardzo stresujące dni, co może być przyczyną takich plamień? Czy skuteczność antykoncepcji jest obniżona? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Krwawienia i plamienia śródcykliczne są najczęstszym skutkiem ubocznym doustnych tabletek antykoncepcyjnych. Nie wpływa to w żaden sposób na ich skuteczność, nie ma Pani powodów do niepokoju.