Wydzielina z krwią podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i co jakiś czas wydzielina z pochwy zawiera krew, nie jest jej dużo ale zaczyna mnie to niepokoić. jestem po porodzie 4 mies i zażywam yasmin od 2tyg. proszę o odpowiedz.
ponad rok temu

Witam. Jeśli przyjmuje Pani tabletki regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta nie ma powodów do niepokoju. Plamienia śródcykliczne są najczęstszym działaniem niepożądanym doustnej antykoncepcji. Nie powodują zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej, jednak jeśli są powodem dużego dyskomfortu należy rozważyć zamianę dotychczas stosowanego preparatu.

Plamienie w okolicy 1/2 opakowania przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych może mieć miejsce do 3 miesięcy od rozpoczęcia przyjmowania leku. Jeśli następuje dalej wskazana konsultacja ginekologiczna: zmiana leku lub ustalenie innej przyczyny krwanień.