Bruzda na paznokciach a problemy z trzustką

dobry wieczor.mam pionowe bruzdy na paznokciach i trzy razy w tym roku,czulem dziwne bule w brzuchu z promieniowaniem na plecy.utrzymywaly sie brzez kilka dni.bruzdy zauwazylem stosunkowo niedawno.zastanawiam sie czy to ma zwiazek z trzustka?prosze o porade.z gory dziekuje:)

Aleksander Ropielewski

Nie można wykluczyć, że te dwa objawy są ze sobą powiązane, jednak bez oceny paznokci i badania klinicznego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.