Brzydkie zęby u małego dziecka

Mała dawno odrzuciła mleko i kaszki. Fakt pije w zamian dużo herbaty ale nie słodkiej. Może być to spowodowane brakiem wapna chodź dostaje witaminy. U dentysty byłam to powiedział że ona jest za mała żeby coś z tym zrobić. A po za tym powiedział bo mała ciągle ma wysunięty język i że jak np by jej czymś posmakował to ona wtedy to zliże i już sama nie wiem co z tymi jej zębami. Czy takie zęby trzeba wyrwać czy będą póki same nie wyleca.

Dopiero wtedy można powidzieć co można zrobić.
Leczyć leczyć i jeszcze raz leczyć zęby mleczne.
Usuwać tylko w ostateczności współczesna pedodoncja potrafi bardzo dużo a przedwczesna utrata zębów mlecznych wpływa bardzo negatywnie na uzębienie stałe.
Wysuwanie języka należało by skonsultować z laryngologiem , może to być spowodowane przerośniętym trzecim migdałem , albo z logopedom , generalnie bardziej bym się przejmował tym wysuwaniem języka bo coś tu jest nie tak.

Nie napisała Pani ile dziecko ma lat. Jeżeli jest próchnica bezwzględnie trzeba leczyć albo usunąć ząbki jeżeli są już tak zniszczone że nie będzie się dało uratować. Jeżeli będzie próchnica na zębach mlecznych to w przyszłości zęby stałe też będą od razy zaatakowane próchnicą. U dzieci stosujemy wiele nowoczesnych metod leczenia zmniejszających stres związany z wizytą.