Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam, a jak przebiegało dotychczasowe leczenie próchnicy? Zęby mleczne powinno się leczyć tak samo jak stałe - własnie dlatego, że obecna w nich próchnica może pogarszać stan nowo wyrzynających się zębów stałych. Jeśli próchnica jest mocno zaawansowana należy bezwzględnie poprawić higienę - dzieci w tym wieku często mają spory problem, żeby samodzielnie dokładnie oczyszczać zęby. Należy im w tym pomóc. Proszę bezzwłocznie udać się do stomatologa, bo nie ma żadnego wytłumaczenia na omijanie gabinetu w tej sytuacji. Dla dzieci wizyty kontrolne u stomatologa (poza planowanym leczeniem) powinny się odbywać nie rzadziej niż 3 razy w roku. Zęby mleczne są dużo bardziej podatne na próchnicę, niż stałe, stąd ubytki szybko sięgają miazgi zęba powodując bolesny stan zapalny.

Najlepiej jak najszybciej udać się do dentysty - ubytki same się nie cofną, a szkoda, żeby próchnica zniszczyła też zęby stałe.
Pozdrawiam

0

Trzeba koniecznie leczyć wszystkie zęby mleczne aby wyrzynające się zęby stałe nie były od razu atakowane przez próchnicę. Zęby mleczne będą jeszcze służyły przez kilka lat.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy