Budzenie nocne i płaczliwość u 15-miesięcznego dziecka

Witam mam pytanie moja 15 miesieczna coreczka nie przesypia calej nocy co chwile sie budzi i placze kreci sie caly czas kladzie sie na brzuch prezy i wydaje gazy jak piernie to sie uspokaja i idzie spac co moge jej podac ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na to, że to wzdęcia są przyczyną objawów występujących u dziecka. Przede wszystkim proszę zatem skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbierze dokładny wywiad, w tym oceni dietę dziecka, zbada dziecko oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe (np. w kierunku pasożytów). Uzyskane w ten sposób informacje pozwolą wskazać konkretną przyczynę objawów oraz wdrożyć właściwe leczenie.