Budzenie nocne u dziecka

Witam jestem mama 3,5 rocznego synka.Synek jest radosnym chłopcem bawi sie,szaleje,tak jak powinno być,Od długiego czasu budzi mi się w nocy i strasznie płacze,woła mnie do siebie,jestem juz tym bardzo zmeczona i zmartwiona bo był juz taki czas ze spał bez problemu co prawda zdazało sie ze sie przebudził i zamarudził,ale to było nic,w przyrownaniu co teraz jest Co moze byc tego powodem? .Bardzo prosze o odpowiedz na moje pytanie.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Niestety, drogą wirtualną nie da się zgadnąć, co jest przyczyną budzenia się w nocy Pani synka. Przyczyn może być wiele – takie prozaiczne, jak zbyt wysoka temperatura w pokoju, niewygodna piżamka czy materac, a także poważniejsze, np. rozwijająca się infekcja, problemy zdrowotne czy przyczyny natury psychologicznej, jak stres czy nocne lęki. U trzylatków intensywnie rozwija się wyobraźnia, dlatego mogą pojawić się różne lęki nocne, np. lęk przed ciemnością i niechęć do samotnego spania w łóżku. Są to lęki o charakterze rozwojowym, które z czasem mijają. Jeżeli jednak budzenie się dziecka będzie się przedłużać i uniemożliwiać mu wypoczynek, radziłabym skonsultować się z pediatrą. Zachęcam też do przeczytania artykułu: Lęki malucha.
Pozdrawiam!