Bujne owłosienie na całym ciele u 20-latki

Witam. Mam 20 lat i bardzo bujne owłosienie na ciele tj tors, ramiona(na zewnętrznej stronie długie, czarne, grube włosy a na wewnętrznej cieńsze i krótsze), górna część pleców z przerwą na środku i na dolnej części. Czarne włosy zaczynam widzieć nawet na bicepsie. Natomiast na głowie mi ich ubywa (w tym przypadku stosuję leczenie) Czy to normalne, bo u znajomych w moim wieku też widzę włosy na klatce ale w małych ilościach. Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego prócz depilacji?

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności powinien Pan się udać do lekarza by sprawdzić czy problem nie dotyczy zaburzeń hormonalnych. W późniejszym etapie można pomyśleć o trwałej epilacji laserem diodowym.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam ,
Hypertrychoza to nadmierne owłosienie u mężczyzn, często występujące na całym ciele lub w określonych okolicach ciała.Zwykle jest wynikiem zaburzeń hormonalnych. Nadmierne owłosienie może wystąpić wskutek stosowania sterydów czy leków przeciwdrgawkowych i psychotropowych oraz obniżających ciśnienie krwi, czasem towarzyszy mu niedoczynność tarczycy.
Warto zgłosić się na wizytę u endokrynologa aby ten zbadał Pana i postawił diagnozę.
Depilacja(laserowa czy woskiem- mniej skuteczna) jest metodą usuwania owlosienia ze skóry,
pozdrawiam
Katarzyna Mudel