Burczenie w brzuchu o różnych porach dnia i nocy

Mam problem z dziwnym burczeniem w brzuchu. Występuje o różnych porach dnia, i po jedzeniu i przed. Najbardziej przeszkadza mi rano, kiedy mam grupowe zajęcia z emisji głosu, i muszę pracować brzuchem. Wtedy przy każdym oddechu występuje głośne burczenie. Czy to może być od refluksu? Odczuwam rano palenie w przełyku, a także kwaśny smak śliny. Dodatkowo ciągle przeszkadza mi jakaś flegma w gardle, którą czasem ciężko odchrząknąć. Jeśli to nie od refluksu, to jakie mogą być inne przyczyny?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane refluksem żołądkowo-przełykowym. Nie można wykluczyć nieprawidłowości w obrębie jelit. Proszę udać się na wizytę do specjalisty gastrologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.