C 76.2 w wyniku TK u 67-latka

Mój tata ma 67l i podczas badania TK na rozpoznanie C 76.2 co to jest lekarz gastrolog powiedział że wszystko jest ok a ja wyczytałam coś innego, proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! C 76 w klasyfikacji ICD-10 oznacza nowotwór złośliwy, umiejscowienie innych i niedokładnie określonych. Składowa C76.2 oznacza brzuch. Trudno zatem odpowiedzieć na pytanie co miał na myśli lekarz mówiąc, że wszystko jest ok. Sugeruję ponowną konsultację ze specjalistą gastrologiem w celu wyjaśnienia problemu.