C-reaktives Protein 178,2

stwierdzono u mnie na podstawie badania krwi C-reaktives Protein 178.2 a granica jest 5.Co to oznacza ? ze jest wirus ale nie wiadomo skad? mam bole miesni podwyzszona temperature . Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. proszę koniecznie zgłosic się do lekarza pierwszego konatktu.

CRP, inaczej białko ostrej fazy, jest to tylko jedno z badań, które sugeruje ostry stan zapalny, rzeczywiście często infekcyjny. Co to za infekcja i skąd to sprawa do dalszego wyjaśnienia. Można powiedzieć, że jest to wstęp do dalszej diagnostyki. Prawdopodobnie trzeba tez zacząć leczenie nawet nie czekając na ostateczne rozpoznanie.