Całkowite zniesienie lordozy szyjnej

Niemal całkowite zniesenie lordozy szyjnej.Obnizona przestrzeń Mk C5/6 w kierunkudyskopatii.Zmiany zwyrodnieniowe w niektótych stawach uncowertebralnych.Prawostronne skrzywienie z pogłebieniem kyfozy odc.Th.Na szczycie kyfozyzwezenia przestrzeniMk,tendencja w kierunku dyskopatii piersiowej kilkupoziomowej.Zaznaczona rotacja niektórych kregów L/S na str.prawa. Bardziej poziome ust.kk. kzryzowej.Stawy krzyzowo biodrowe bez zmian. Prosze o wyjasnienie tego opisu.

Z opisu nie wynika aby problemy natury strukturalnej były bardzo niepokojące. Nie wiem jakie dolegliwości Pani odczuwa. Zniesieniu lordozy szyjnej najczęściej towarzyszy ograniczenie ruchomości barków, bóle karku, drętwienie dłoni lub przedramion. Skolioza praktycznie zawsze występuje z rotacją. Jeśli ma Pani dolegliwości to proponuję skontaktować się z fizjoterapeutą.
Proszę spróbować ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki