Lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego zwężająca otwór międzykręgowy

Badanie mr wykazało na wysokości c6/c7widoczna jest lewostronna wypuklina krązka międzykregowego zwężająca otwór międzykregowy,obnizenie wysokości tego krązka z niższym sygna łem w obrazachT2 zaleznych odpowiada zmianom zwyrodnieniowym.Zdjecie kregosłupa lędżwiowego; niewielkie obnizenie wysokości k-m L3-L4 I L5-S1-podejrzenie dyskopatii.Drobne zmiany o typie spondylosis deformans.Esowata skolioza.Aorta brzuszna ze zwapnieniami w scianie.Czy to moze być powodem silnych bóli.

Witam,

Opis MR kręgosłupa szyjnego wskazuje, że może Pani mieć lewostronne bóle kończyny górnej, ale także inne dolegliwości związane z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa. O ile Pani silne bóle obejmują także kończyny dolne i okolicę lędźwiową sugerowałabym rozszerzenie diagnostyki o badanie MR i skonsultowanie wyniku z neurochirurgiem.

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl