Lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego zwężająca otwór międzykręgowy
Badanie mr wykazało na wysokości c6/c7widoczna jest lewostronna wypuklina krązka międzykregowego zwężająca otwór międzykregowy,obnizenie wysokości tego krązka z niższym sygna łem w obrazachT2 zaleznych odpowiada zmianom zwyrodnieniowym.Zdjecie kregosłupa lędżwiowego; niewielkie obnizenie wysokości k-m L3-L4 I L5-S1-podejrzenie dyskopatii.Drobne zmiany o typie spondylosis deformans.Esowata skolioza.Aorta brzuszna ze zwapnieniami w scianie.Czy to moze być powodem silnych bóli.

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Witam,
Opis MR kręgosłupa szyjnego wskazuje, że może Pani mieć lewostronne bóle kończyny górnej, ale także inne dolegliwości związane z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa. O ile Pani silne bóle obejmują także kończyny dolne i okolicę lędźwiową sugerowałabym rozszerzenie diagnostyki o badanie MR i skonsultowanie wyniku z neurochirurgiem.
dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl