Wynik rezonansu magnetycznego i zniesienie lordozy lędźwiowej
Witam, przyszlo mi badanie rezonansu, wyszlo tak..... zniesienie lordozy ledzwiowej, lewoboczne skrzywienie kregoslupa L, czesciowa dehydradacja, krazka l5/s1 wypuklina L4/5 zwezajaca otwory miedzykregowe, niewielka przepuklina tylna centralna z lewoboczna laterizacja krazka m/k l5/s1 z modelowaniem worka oponowego, ostre ustawienie kosci krzyzowej. Czy to juz kalectwo? Nie bede mogl cwiczyc krav maga? Czeka mnie fizjoterapia czy operacja? Z czegos to mnie wykluczy? Jak pozbyc sie bólu pleców?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. po bezpośrednim badaniem lekarskim i analizie wyniku powyższego badania bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.
Zmiany zwyrodnieniowe odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Są dość popularne ale nie można ich lekceważyć. Ewidentne złe ustawienie miednicy względem pleców tj. zbyt duże wygięcie w lędźwiach do przodu. Sugeruję współpracę z fizjoterapeutą, który przygotuje Pana do dynamicznej aktywności. Proszę spróbować ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=AXhtgc16z4M
oraz
https://www.youtube.com/watch?v=sYWvJ5Sbx_E
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki