Cały czas boli mnie podbrzusze i mam temperaturę powyżej 37 stopni. Czy jestem w ciąży?

Witam...
Od pewnego czasu boli mnie podbrzusze, dostałam miesiączkę wcześniej, ale można powiedzieć, że w terminie plus minus dwa dni trwa dwa dni i jest skąpsza niż zawsze, okres zazwyczaj mam pięć, sześć dni. Cały czas boli mnie podbrzusze i mam temperaturę powyżej 37. Chciałam zapytać, czy ta miesiączka wyklucza ciążę?
Nie stosujemy z mężem antykoncepcji, ponieważ chcemy mieć dziecko...
Dziękuję bardzo...

Redakcja abcZdrowie

Wystąpienie krwawienia nie jest jednoznaczne z brakiem ciąży. Proponuję oznaczenie hormonu beta HCG we krwi, czyli wykonanie testu ciążowego.

Nawiązując do podawanych przez Panią bólów podbrzusza i temp. powyżej 37 stopni zalecałabym, w miarę możliwości, najszybszą wizytę u ginekologa. W trakcie tej wizyty rozstrzygnie się zapewne także kwestia ciąży.