Carcinoma urotheliale infiltrans G3

Miałam wykonany zabieg TURT (usunięcie 4 guzów). Wynik badania histopatologicznego: Carcinoma urotheliale infiltrans G3, pT(m)1 - co oznacza ten wynik? Wiem, że G3 to rak o wysokim stopni złośliwości, nie wiem co znaczą pozostałe cechy. Mam skierowanie na re-TURT, a następnie terapia dopęcherzowa BCG. Proszę o wyjaśnienie co oznacza ten wynik i czy będę leczona właściwie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: Rak z komórek nabłonka dróg moczowych naciekający. T1 w klasyfikacji TNM oznacza, że guz nacieka tkankę łączną znajdującą się pod nabłonkiem. Proszę zaufać lekarzom, którzy prowadzą Pani leczenie.