cCzy leki z grupy inhibitorów pompy protonowej mogą mieć wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Biorę tabletki antykoncepcyjne, po wcześniejszych tyłam, więc w tym miesiącu lekarz przepisał mi inne. Od jakiegoś czasu męczy mnie zgaga i refluks, lekarz rodzinny przepisał mi lek Mesopral. Ze strachu przed ciążą zrobiłam test ciążowy domowy 9 dni po stosunku, wyszedł negatywnie, ale po kilku godzinach gdy chciałam go wyrzucić zobaczyłam, że pojawił się jakby cień drugiej kreski. Następnego dnia zrobiłam test z krwi beta hcg, który wyszedł 0.00. Czyli ciąży brak. Dzisiaj powtórzyłam test z krwi, czekam na wyniki. Od stosunku minęło 11 dni. Czy po takim czasie test z krwi na beta hcg wykonany w laboratorium jest wiarygodny? Wiem że testy powinno się robić w dniu spodziewanej miesiączki, jednak przy tabletkach ten cykl wygląda całkowicie inaczej. Czy istnieje duże praawdopodobieństwo ciąży? I czy leki z grupy inhibitorów pompy protonowej mogą mieć wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.