Cechy zaniku kostnego, boczne prawostronne skrzywienie, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze

Mialam zrobioneRTG kr.piersiowego.Prosze o pomoc w odczytaniu co znacza nastepujace opisy..Cechy zaniku kostnego,boczne prawostronne skrzywienie,zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze na krawędziach trzonow i obniżenie wszystkich widocznych krążkow międzykręgowych.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik przedstawia zmiany zwyrodnieniowe, skrzywienie kręgosłupa oraz zanik kostny prawdopodobnie osteoporotyczny. Proponuję udać się do lekarza ortopedy lub lekarza reumatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Oznacza to zmiany osteoporotyczne oraz zwyrodnieniowe kregosłupa, które wymagają leczenia farmakologicznego a także leczenia zachowawczego - rehabilitacji.