Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach w rezonansie kręgosłupa L-S
Panie doktorze w rezonansie kregoslupa L-S zmiany zwyrodnieniowo wytworcze w stawach mk na poziomie L5-S1z widocznym sladem plynu w stawach mk L3-4, L4-5. Mam pytanie prosze wytlumaczyc co to oznacza i czy to leczy lekarz reumatolog. Pozdrawiam

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze jak nazwa mówi, są to zmiany zwyrodnieniowe, które występują wraz z wiekiem.
Proszę udać się nie do reumatologa tylko ortopedy celem konsultacji.
Pozdrawiam.