Celiakia u 52-letniej osoby a badania kontrolne

Witam, Od 11 lat mam stwierdzoną celiakię (gastro z wycinkami). Jestem cały czas na diecie b/g. Ogólnie czuję się nieźle. Niestety, ostatnio USG jamy brzusznej wykazało kamyczki w pęcherzyku żółciowym. Jestem na leku URSOFALK 500 1x1 od 3 miesięcy, ale nastąpiło pogorszenie samopoczucia. Czy kamienie to "ciąg dalszy" celiakii? Powikłania? Mama i ojciec mieli usunięte pęcherzyki z powodu kamieni. Czy konieczny jest "bilans w szpitalu po 10 latach celiakii" jak sugeruje gastrolog?

Leczenie kamicy pęcherzyka żółciowego Ursofalkiem nie jest standardowym postępowaniem. Być może czuje się Pani źle z powodu działań ubocznych tego leku. Jedynym właściwym leczeniem kamieni w pęcherzyku żółćiowym jest jego laparoskopowe usunięcie.
Nie ma to nic wspólnego z celiakią, nie jest też potrzebny szpitalny "bilans" celiakii. Więcej informacji znajdzie Pani na naszej stronie www.melitamedical.pl