Co zrobić z tym kamieniem w woreczku?

Dzień dobry mam kamienie na woreczku ,największy ma 20mm ,czy to duży i co robic

Kamienie w pęcherzyku żółciowym są wskazaniem do laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego. Zabieg wykonywany w szpitalu. Rokowanie zwykle dobre. Następstwo kamicy to kolka wątrobowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego, a niektórych sytuacjach rak pęcherzyka żółciowego. 20mm? No niech pani sobie wyobrazi. Kamień 2 cm w niewielkim pęcherzyku. Usunięcie w czasie stanu zapalnego daje o wiele więcej powikłań niż planowe usunięcie.