Cera mieszana z wypryskami a wykonanie mikrodermabrazji

Witam serdecznie piszę w sprawie mikrodermobrazji, mam cerę mieszaną czasem wyskakują mi drobne wypryski chciałabym pójść na ten zabieg czy nie zaszkodzi mojej buzi czy możliwe,że będę miała pózniej dużo pryszczy? Proszę o odp pozdrawiam

Droga Pani,

Mikrodermabrazja jest zabiegiem wskazanym dla cery mieszanej jak najbardziej.
Kiedy mamy do czynienia z obecnością zmian zapalnych na skórze mamy dwie metody zabiegowe:
- kiedy występują nieliczne krostki zapalne, to omijamy je podczas zabiegu, zaś resztę twarzy poddajemy zabiegowi złuszczania
- jeśli zmiany zapalne są w stopniu nasilonym nie zalecam wykonania tego zabiegu, gdyż może on nasilić i rozprzestrzeniać trądzik
Proszę pamiętać, iż zabieg mikrodermabrazji najlepiej jest łączyć z wprowadzeniem substancji hamujących łojotok jak i nawilżającymi aby odbudowywać płaszcz hydro- lipidowy, który odpowiada za odpowiednie nawilżenie skóry.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Pewnie pisze Pani o mikrodermabrazji diamentowej bądź korundowej. Aktywne zmiany, które są w danym momencie na twarzy należy omijać podczas zabiegu, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo rozniesienia ich i pogorszenia wyglądu skóry. Warto rozważyć mikrodermabrazje laserową- nie ma w niej zasysania a więc skóra nie jest ,,rozciągana" podczas zabiegu a efekty są zdecydowanie lepsze. Proszę również zadbać o pielęgnację domową dostosowaną do rodzaju cery. Na problemy z niedoskonałościami na twarzy polecam serię kosmetyków Aknicare firmy Synchroline.

Pozdrawiam serdecznie.