Dobór kremu do cery odwodnionej

Witam, mam cerę mieszaną bardzo odwodnioną,wszelkie kremy z chodźby odrobiną natłuszczajacych składników odpadają, pije około dwóch litrów wody dziennie. Bardzo proszę o doradzanie mi jaki kremsilnie nawilżający był by najlepszy dla mojej skóry

Odwodniona skóra po tak gorącym lecie to nic dziwnego. Teraz na jesień warto włączyć złuszczanie: zabiegami albo kremami z mocznikiem i kwasami owocowymi. Można spróbować następnie lekkich żeli nawilżających z algą, maseczek algowych albo serum np z kwasem hialuronowym. Są również tłuszcze dla skóry tłustej np olej winogronowy, olej z czarnuszki, konopny. Jeśli są problemy z krostkami to wystrzegać się raczej wazeliny, gliceryny, parafiny, sylikonów ale nie dobrych olejów z NNKT. Więcej informacji http://piekna-naturalnie.pl/odwodniona-skora-po-lecie/ Pozdrawiam !

Dzień dobry,

Aby najlepiej dobrać dla Pani cery to, co najlepsze niezbędna jest bezpośrednia konsultacja i obejrzenie twarzy. Niemniej jednak po lecie warto pomyśleć o zabiegach złuszczających (peelingi chemiczne, mikrodermabrazja laserowa) i zainwestować w dobry krem nawilżający np Obagi Hydrate.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam