Cesarskie cięcie a endometrioza - jak to jest?

Witam choruje na rozległą endometriozę której leczenie farmakologiczne nie przyniosło skutków miałam 2 lata temu operację po której zdiagnozowano endometrioze, tak więc byłam rozcięta i zaszyta bo nie wiadomo było co to jest. Teraz mam rodzic w lutym przez cc, gdyż niespodziewanie zaszłam w ciążę, w opisie operacji mam opisane(podaje z grubsza)oklipsowano guz miednicy. hemostaza. Podszyto ścianę esicy pod powłoki jako sigmoideopexię. Endo mam również w odbytnicy, chciałam się zapytać, czy jest jakieś zagrożenie podczas cesarki? czy to wszystko co mam w jamie brzusznej zrobione nie ma większego znaczenia podczas cc??
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią zmiany pooperacyjne nie powinny mieć żadnego wpływu na przebieg cesarskiego cięcia. Zdecydowanie powinna Pani jednak poinformować o tym lekarzy oraz przekazać im karty informacyjne z poprzednich pobytów w szpitalu. Umożliwi im to dostosowanie działań do stanu Pani zdrowia.

Jedynym zagrożeniem wydaje się być fakt, że ogniska endometriozy po zabiegu cesarskiego cięcia mogą być znalezione w miejscach blizn.