Charakterystyczne uczucie bólu brzucha a miesiączka

Dwa miesiące temu urodziłam dziecko, karmie piersią i dokarmiam mlekiem modyfikowanym. Od 8 dni biorę Symonette i dziś dostałam miesiączki. Nie jest to krwawienie ani plamienie bo towarzyszy temu charakterystyczne uczucie bólu brzucha. Podobno przy braniu Symonette nie można mieć miesiączki. Czy to coś niepokojącego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Symonette jak najbardziej może być przyczyną opisanego krwawienia. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Jeśli jednak takie krwawienia będą się powtarzać, sugeruję konsultację ginekologiczną - być może konieczna będzie zmiana preparatu antykoncepcyjnego.