Charakterystyka bólów porodowych

Dzień dobry chciałabym zapytac jaki charakter mają bóle porodowe czy sa podobne do tych miesiączkowych?jaki to ból?czy to prawda że gdy kobieta ma silne miesiączki to poród może być lżejszy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety nie ma reguły. Ból jest subiektywnym odczuciem i nie da się obiektywnie stwierdzić na ile bóle porodowe są silne. Każda kobieta odczuwa je inaczej. Dopiero po przeżyciu jednego porodu, kobieta wie mniej więcej czego może się spodziewać, choć i to nie zawsze. Jeden poród może bowiem przebiegać prawidłowo, inny z powikłaniami lub jeden siłami natury a kolejny przez cesarskie cięcie.