Chęć wykonania badań przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 8 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20. Niestety od paru miesięcy mam chyba wszystkie możliwe skutki uboczne, czuje się fatalnie. Ginekolog przed przepisaniem mi ich nie zlecił mi badań na hormony płciowe. Tabletki zapisał w ciemno metodą "chybił-trafił". Chcę zatem zrobić teraz badania żeby zmienić pigułki na inne ale tym razem odpowiednio dobrane. Na jaki czas muszę odstawić zupełnie tabletki przed wykonaniem takich badań i po jakim czasie będę mogła zacząć brać nowe?

Renata GrzechociĹska

Nie ma konieczności wykonywania badań hormonalnych przed zapisaniem tabletek wystarczy dokładny wywiad. Jeżeli ten preparat Pani nie odpowiada, może Panie poprosić o zmianę, preparatu, sposobu przyjmowania. Gospodarka hormonalna zazwyczaj powraca do siebie już pp dwóch cyklach. Wówczas jeśli Pani zależy na badaniach proszę je wykonać.