Choroba depresyjno-maniakalna a elektowstrząsy

DZIEŃ DOBRY.MAM TAKI PRBLEM,OTÓZ LECZE SIE NA CHOROBE DEPRESYJO-MAKANIALNA ,JUŻ ZADNE LEKI NAJGŁUWNIEJSZE W TEJ CHOROBIE MI NIC NIE POMAGAJA,WIEC CO JA MAM JUZ ROBIC,CZY MOGŁA MYM ZAZYC ELEKTOESRZOSY,OPISUJA O NICH ZE WŁASNIE SA NAJLEPDSZE NA TA CHOROBE,I GDZIE JE WYKONUJA,JAK SIE NA NIE DOSTAC.

Zanim sięgnie się po ostateczne metody (a elektrowstrząsy do takowych należą) proszę podjąć psychoterapię. Farmakoterapia nie zawsze radzi sobie z zaburzeniami, a przede wszystkim oddziałuje na objawy. Psychoterapia pozwoli Pani przepracować problem i uzyskać spokój. Pozdrawiam.

Takie zabieg zleca lekarz w przypadku CHAD (choroby afektywnej dwubiegunowej) lekoopornej lub depresji nawracającej lekoopornej. Warto porozmawiać ze swoim lekarzem. W razie potrzeby skieruje na terapie elektrowstrząsami. Warto jednak pamiętać, że trzeba najpierw stwierdzić brak przeciwwskazań do tego typu leczenia. Dodatkowo najpierw jednak należałoby także podjąc psychoterapię.