Jak leczyć depresję polekową?

Jak leczyć depresję polekową? depresja,lęki i in.zaburzenia psychiczne to skutki uboczne leku,dr potwierdził,zresztą objawy pojawily się momentalnie po chemioterapeutyku.do tej pory 3rok syn żyje jak roślina,24h w łóżku,nie myje się,nie czesze,nie zmienia ubrań,obojętność,niemoc.leki psychoterapia hospitalizacje nie pomogły.Ale nie leżał ciągle.jak było troszkę lepiej to się umył itp.żaden lekarz nie wie jak pomóc.mogło dojść do uszkodzenia połączeń między neuronami?syn nigdy nie miał probl psyc

Z opisu wynika, że objawy syna mają charakter depresji lekoopornej. Zarówno leczenie chemioterapeutykami jak i sama choroba, która była powodem podjęcia tego leczenia mogły być związane z ryzykiem wystąpienia zaburzeń depresyjnych. W leczeniu depresji lekoopornej duże znaczenie ma pogłębienie diagnostyki, być może współistnieją jeszcze jakieś zaburzenia endokrynologiczne lub metaboliczne, które również mają negatywny wpływ na szansę wyleczenia. Warto rozważyć konsultację z Psychiatrą, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń afektywnych i ma doświadczenie w leczeniu lekoopornych depresji. Poza farmakologią dość skuteczną choć ze względu na stereotypy kontrowersyjną metodą leczenia są elektrowstrząsy. W tym kontekście proponuję konsultację z oddziałem zaburzeń afektywnych IPiN, gdzie zespół ma bardzo duże doświadczenie w pomaganiu pacjentom, oraz ma dostęp do praktycznie wszystkich strategii terapeutycznych.