Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy somatyczne depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna, ale wciąż wiele osób ma trudności z rozpoznaniem jej. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są objawy somatyczne depresji.

Przede wszystkim konieczna jest wizyta u psychiatry i dobranie odpowiednich leków, które ustabilizują nastrój chorego i pomogą zacząć prawidłowo funkcjonować. Należy pamiętać, że chorzy z tym zaburzeniem, powinni być pod stałą opieką poradni psychiatrycznej.
Dodatkowo warto skorzystać z terapii poznawczo - behawioralnej, która pomoże w walce z chorobą i z całą pewnością przyspieszy powrót do zdrowia.

0
Monika Rudy Psycholog, Warszawa
13 poziom zaufania

Witam,
w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej podstawową kwestią jest leczenie farmakologiczne. Pomocna może być także psychoterapia. Bliskim pacjentów cierpiących na cyklofrenię sugerować można niebagalelizowanie odczuć osób cierpiących, warto podchodzić z troską i zrozumieniem, tłumaczyc iż odczucia chorego wynikają z choroby, motywować do leczenia. W epizodach manii (pobudzenia) należy szczególną uwagę poświęcić temu, ażeby pacjent sam sobie nie szkodził, bowiem wszelkie zachowania pochopne, ryzykowne, nieprzemyślanemogą wiązać się ze stanami pobudzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy