Jak skutecznie leczyć depresję dorosłych?

Witam,podobno do paru lat ma nastąpić przełom i będą leki całkowicie usuwające depresję,czy to prawda?nie da się żyć z depresja,gdy jest się młodym i pełnym celów w życiu.terapia mi nie pomaga w żadnym procencie,licze tylko na medycynę,u mnie depresja jest genetyczna

Leki usuwające objawy depresji są dostępne już dziś. Dobry psychiatra jest w stanie dobrać rodzaj i dawkę tak, by zmaksymalizować ich skuteczność, jednak to wciąż będzie tylko usuwania objawu.

Pisze Pan także, że "u Pana depresja jest genetyczna" i tu muszę dodać, że nie dziedziczy się depresji, a jedynie pewną skłonność do niej, która może (nie musi) ujawnić się w sprzyjających okolicznościach. Dlatego poszukanie dobrego psychoterapeuty na pewno nie zaszkodzi.

Szanowna Pani,

Bardzo mi przykro, że od długiego czasu walczy Pani z depresją i nie widzi Pani spodziewanego rezultatu, a zastosowana psychoterapia nie była skuteczna.
Ze swojej strony chciałam powiedzieć, ze doskonale rozumiem jak frustrujace mogą być podejmowane próby leczenia nie dające oczekiwanych rezultatów. Byłoby jednak szkodą i stratą dla Pani, gdyby z powodu tych niepowodzeń zaniechała Pani korzystania z metody, która ma potwierdzoną naukowo skuteczność.
W przypadku psychoterapii są różne jej szkoły i niestety zdarza się zbyt często, że podejmowania jej podejmują się osoby nie posiadające odpowiednich kwalifikacji lub doświadczenia. Różne podejścia do psychoterapii charakteryzują się także odmiennymi technikami i skutecznością.
Sugeruję żeby poszukała Pani dla siebie terapeuty, który będzie specjalizował się w podejściu poznawczo-behawioralnyn (jest to szkoła która szczyci się wieloma badaniami potwierdzającymi skuteczność stosowanych przez nią technik oraz specjalizuje się m.in. W leczeniu właśnie depresji) oraz posiadającego certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego lub Psychiatrycznego. Aby otrzymać taki certyfikat osoba musi być doskonale wyszkolona i posiadać duże doświadczenie - zapobiegnie to marnowaniu Pani czasu na „terapie” prowadzone przez kogoś bez odpowiednich kwalifikacji.
Życzę powodzenia.