Myśli samobójcze u 31-letniej osoby

Kobieta 31 lat choruje na schizofrenię paranoidalną. Mam nawracające myśli samobójcze które są spowodowane brakiem skuteczności leczenia . Najprawdopodobniej też mam kaligynefobie czego się bardzo wstydzę i nikt o tym nie wie. Co może mi pomóc i jak sobie z tym poradzić?

Szanowna Pani,

Bardzo mi przykro z powodu przeżywanego przez Panią cierpienia i braku skuteczności dotychczas stosowanego leczenia.
W Pani opisie niestety brakuje informacji o tym, jaka terapia była stosowana do tej pory. Jeżeli jedynym stosowanym środkiem leczenia była farmakoterapia, warto skierować się do psychoterapeuty. W przypadku wspierającej terapii przy schizofrenii skutecznością szczyci się terapia systemowa oraz poznawczo - behawioralna. Sugeruje, żeby poszukała Pani dla siebie takiego specjalisty. Proszę tez zadbać o to, żeby miał certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologciznego lub Psychiatrycznego, co będzie świadectwem jego doświadczenia i edukacji
Jeżeli myśli samobójcze nie ustąpią proszę skierować się do szpitala celem podjęcia leczenia na oddziale - intensywna psychoterapia grupowa może być dla Pani bardzo pomocna.
Proszę się nie poddawać, to ze stosowane do tej pory leczenie nie było skuteczne nie oznacza ze niemożliwe jest znalezienie odpowiedniego.
Życzę zdrowia i powodzenia.