Częste myśli samobójcze u 19-letniej osoby

Witam, Gosia 19 lat,mam cholerna chęć się zabic, nie umiem od tych glupich myśli uciec, zazwyczaj pomagaja narkotyki ale wole umrzeć niż nadal cpac, zawsze do tego wracam..ale to kiedyś na chwilę obecna bylo dobre, raz prpbpwalam sie zabic 150 tabletek spiaczka 2 miechy w szpitalu, psychiatryk, tydz po wyjściu zaczelam pic i cpac..przyjaciele mi probowali pomoc,musialam ich oklamywac by ich nie ranić, tak ciężko udawać, że jest ok, gdyby nie oni już dawno bym sie powiesila..boje sie ze przezyje

Witam, te myśli będą coraz bardziej destrukcyjne jeżeli nie podejmiesz regularnej terapii, narkotyki powodują jeszcze większa podatność na myśli samobójcze. Podejmij leczenie uzależnienia,zgłoś się po pomoc do specjalisty psychoterapii uzależnień w dowolnej Poradni w ramach NFZ lub prywatnie, nie potrzebujesz skierowania.Myślę, że okłamywałaś przyjaciół nie tylko by ich nie ranić ale by nie psuli ci komfortu dalszego picia i ćpania, nie udawaj że jest ok bo to do niczego nie prowadzi, jeżeli te myśli nie miną zgłoś się na Izbę Przyjęć, zadzwoń po Pogotowie, nie szukaj wykrętów by dalej nic nie robić i idź po pomoc nawet jeśli jesteś w jakimś stopniu zrażona po pobycie na oddziale psychiatrycznym.

Pani Gosiu,
mam wrażenie, że tkwi Pani w błędnym kole. Biorąc narkotyki cierpi Pani i jest Pani źle. Odstawiając je, także przeżywa swoisty dramat i cierpienie. Bez prawdziwej psychoterapii nic się tutaj nie zmieni. Pani już wie, że krótki pobyt na oddziale detoksykacyjnym i psychiatrycznym mogą pomóc ciału, ale nie zmienią tego, co dzieje się w umyśle. Proszę rozważyć psychoterapię i wyjazd do ośrodka dla osób uzależnionych od narkotyków. O ośrodkach krąży wiele legend, które mogą powstrzymywać przed podjęciem takiej decyzji. Ale są też prawdziwe historie ludzi, którzy w takich miejscach poradzili sobie ze swoim uzależnieniem i uporządkowali życie.