Czym się leczyć, skoro leki SSRI nie działają?

Podczas próby wprowadzenia leku ssri na depresję pojawiły się u mnie kolatania serca i puls dochodzacy do 150. Minęło pół roku jak nie biorę leku, a puls zmalał tylko do 90 i kolatania nadal wystepuja.kardiolodzy nic nie pomogli, podłoże nerwicowe wykluczone a ja nie wiem co robić. Puls 90 jest w spoczynku, jak dzjen tak noc i nie maleje, co robić, mam już dosc

Szanowna Pani,

Nie do końca rozumiem, czy dobrze zrozumiałam Pani pytanie - czy chodzi Pani o to, czym, oprócz leków SSRI można leczyć depresję?
Jeżeli tak, to mam nadzieję, że ucieszy Panią wiadomość, że istnieje również wiele innych metod.
Przede wszystkim należy zacząć od konsultacji z lekarzem psychiatrą, który być może będzie w stanie zaproponować Pani inny lek (nie SSRI) i w ten sposób farmakologicznie wspomóc leczenie. Jeżeli już to Pani zrobiła lub też nie chce Pani więcej korzystać z farmakoterapii, najprostszą drogą będzie skorzystanie z psychoterapii.
Istnieją różne szkoły i podejścia do psychoterapii, jednak jeżeli chodzi o depresję to bardzo dużą skutecznością potwierdzoną badaniami może pochwalić się podejście poznawczo - behawioralne. Dodatkowo praktycy tego podejścia stosują metody wykorzystujące proces osiągania relaksacji ciała, których uczą pacjenta. Może to być bardzo przydatnym narzędziem dla Pani, biorąc pod uwagę trudności jakich Pani doświadcza.
Życzę Pani powodzenia i powrotu do zdrowia.

Witam!
Poza podawaniem leków SSRI i innych jest wiele innych metod leczenia bezlekowego: różne formy psychoterapii, stymulacje nerwów i ośrodków nerwowych, choreoterapia, medytacja i wiele innych. Można zastosować leczenie kombinowane: różne techniki w odpowiedniej kombinacji. Leczenie jednak Musi Pani uzgodnić ze swoim lekarzem - dobierze najlepsze stosowane na Waszym terenie.
Powodzenia
W. Łuczkowski.