Czy leki SSRI już działają?

Witam! Stosuję lek z grupy SSRI - biorę je 1,5 miesiąca psychoterapia. Mam dużo kwestii do omówienia z psychologiem, dopiero zaczęłam terapię. Zastanawiam się czy leki SSRI już działają? Mam lepsze dni, gdzie jestem szczęśliwa, a potem kilka dni płaczu i niepokoju - czy to normalne przy diagnozie nerwicy lękowej? Pogadam z psychologiem o tym, ale do wizyty kilka dni, a chciałabym spać spokojniej... Czasem zastanawiam się czy mam jakieś emoocjonalne huśtawki z powodu poważnej choroby głowy...

Tego typu leki mają początek działania pomiędzy drugim a trzecim tygodniem przyjmowania. Teoretycznie zatem powinny już zacząć działać. Jednak psychoterapia to proces, objawy mogą całkiem nie minąć po lekach, trzeba czasu i pracy nad sobą. Nawracanie pewnych trudności jest więc wpisane w leczenie. Zachęcam do cierpliwości i dalszej pracy w psychoterapii.

Witam
to normalne,że obawiamy się oceny ze strony osoby z zewnątrz .Tym bardziej,gdy jest dużo negatywnych doświadczeń podobnych sytuacji.Proszę mimo to wprowadzać w wyobrażnię te chwile,w których spotkanie z nową osobą było dobre dla Pani i przyniosło zadowolenie,bo przecież takie sytuacje zdarzały się również,choć te pierwsze są silniej pamiętane,bo bardziej bolą.Dla pomocy,można je sobie zapisać,narysować,skojarzyć z piosenką lub innymi dobrymi chwilami.Wszystko po to,by miec świadomość,że przeszła Pani i złe i dobre chwile. I że każdy człowiek szuka u innych pomocy,gdy nadchodzą te gorsze.
Psycholog o tym wie!!!

Leki już powinny nasycic organizm i działać. Co do psychoterapii - jest to proces, więc to że ma pani "wiele rzeczy do omówienia" jest absolutnie naturalne i zostanie przepracowane w trakcie spotkań. Pozdrawiam