Leki z grupy SSRI a zaburzenia odżywiania

Witam! Mam pytanie odnosnie leków z grupy SSRI. Od października biorę Sertralinę 100mg przy zaburzeniach odżywiania, jednak nie zaobserwowałam poprawy. Napady objadania się pojawiały się codziennie i zastanawia mnie czy nie korzystniejsz byłoby przejscie na inny lek z tej grupy Fluoksetynę. Zastanawiam się tylko w jaki sposób zmienić lek. Czy odstawia się wówczas Sertralinę i zaczyna od najmniejszej dawki Fluoksetyny? Pozdrawiam

Powinna Pani to koniecznie skonsultować z prowadzącym Panią lekarzem (który i tak musi przepisać receptę na te środki) - na podstawie historii Pani leczenia najlepiej będzie wiedział jaki środek może się okazać bardziej skuteczny.

Dzień dobry,

Stosowanie wyłącznie farmakoterapii nie wyleczy Pani z zaburzeń odżywiania. Podstawową metodą pozostaje jednak psychoterapia do podjęcia której namawiam - w formie ambulatoryjnej (PZP, prywatnie) lub na oddziale szpitalnym, specjalizującym się w leczeniu zab.odż. (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie).

Takie działania, jak zmiana leków mogą być podejmowane jedynie po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym.
To na co przede wszystkim zwracam uwagę, to fakt, że lekarstwa Pani nie wyleczą. One jedynie stabilizują organizm, pomagają dojsć do pewnego zdrowego constans. Natomiast aby poradzić sobie z zaburzeniami odżywiania nalezy podjąc psychoterapię tychże. Dopiero psychoterapia dociera do źródła problemu i na niego oddziałuje, dzięki czemu można się go pozbyć. Pozdrawiam.