Jak działają leki z grupy SSRI na człowieka?

Czy leki z grupy SSRI np. fevarin, efectin mogą na każdego działać inaczej ? W moim przypadku zażywanie tych leków wzmogło stany napięcia, niepokoju oraz przyspieszyło akcję serca. Natomiast przy stosowaniu leku mirtor stany te praktycznie zanikły natomiast utrzymuje się ciągły brak energii oraz uczucie ciągłego zmęczenia. Mam pytanie, czy okres stosowania tj. 5 tygodni jest wystarczający, by określić pełne działanie leku mirtor i czy stan braku energii z czasem minie. Czy zmuszanie się do jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej pomoże w powrocie do normalnego stanu, czyli wyeliminuje brak energii oraz uczucie zmęczenia.

Lek. Tomasz Budlewski

każdy lek może działać trochę inaczej na każdą osobę, proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.