Leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI a alkohol

Zażywam leki z grupy SSRI i mam pytanie - czy mogę spożywać alkohol? Czy alkohol mi zaszkodzi?

ponad rok temu

Wszyscy producenci leków przeciwdepresyjnych podają, że picie alkoholu w trakcie terapii lekami przeciwdepresyjnymi jest niewskazane.

Jednak zachęcam do abstynencji w trakcie leczenia. Mimo że nie opisano przypadków śmiertelnych przy łączeniu SSRI z alkoholem, to efekty leczenia mogą być gorsze. Zależy też od częstotliwości picia i ilości spożywanego alkoholu. Pozdrawiam serdecznie,
Jarosław Lenartowicz