Interakcja leków z grupy SSRI i Relanium

Czy można mieszać leki z grupy SSRI z relanium? A co się może stać w interakcji z narkotykami np. kokainą?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli obydwa leki są zalecone przez lekarza to mogą być stosowane jednocześnie nie wykazując istotnych interakcji. Łączenie leków z jakimikolwiek narkotykami może nieść szereg negatywnych skutków. Nie należy zatem łączyć używek z lekami.

Zażywanie kokainy i innych środków psychoaktywnych na własną rękę jest działaniem nierozsądnym.
Łączenie kokainy, alkoholu i innych narkotyków z lekami psychotropowymi jest podwójnie nierozsądne.
Specjalista może oczywiście łączyć leki psychotropowe, jeśli uzna to za stosowne klinicznie.
Środki nazywane na czarnym rynku kokainą często nią nie są, czysta kokaina jest droga, a amfetamina i środki amfetaminopodobne tanie w produkcji...
A życie jest jedno...
Pozdrawiam. JW

Można łączyć SSRI z Relanium. to jest dość częste połączenie, szczególnie w początkowej fazie farmakoterapii. Proszę pamiętać, że Relanium nie należy brać dłużej niż miesiąc 9ryzyko uzależnienia). SSRI i Kokaina- niebezpieczne połączenie. Proponuję tego nie robić. Pozdrawiam serdecznie, Jarosław Lenartowicz