Jednoczasowe stosowanie leków z grupy SSRI i Terbinafiny

SSRI a terbinafina grzybica. MAm pytanie odnośnie interakcji tych leków. Mam brać terbi przez 2tyg. przy Sertralinie. w ulotce ssri nie jest wspomniane o takiej interakcji, jednak w terbi już tak. Terbi ponoć hamuje metabolizm SSRI. Co to znaczy? Czy jest to bezpieczne?

Piotr Pilarski

Oznacza to, że może Pani odczuwać większe nasilenie skutków ubocznych jednak działanie obu leków będzie zachowane.

Pozdrawiam.