Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Choroba Raynauda połączona z zespołem Sjogrena

Witam i błagam o pomoc! Od 10 lat zmagam się z chorobą Reynoda połączoną z zespołem sjogrena. Szukając pomocy byłam u chirurga, który stwierdził, że mój stan jest bardzo poważny (Rejnod obejmuje stopy, dłonie, czasem usta, mam wrzody i rany na palcach u stóp i dłoni). Powiedział też, że nikt tego nie chce leczyć! Błagam o jakąś pomoc! Gdzie mogę szukać jeszcze pomocy?! Leczyłam się w poradni reumatologicznej, ale nieskutecznie i u chirurga naczyniowego. Gdzie mogą mi pomóc? Inaczej stracę palce!
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Autotransplantacja

Przeszczep nie musi kojarzyć nam się z nieznajomym dawcą. Autotransplantacja pozwala na przeszczepienie danej tkanki w obrębie tego samego organizmu. Jest ona stosowana m.in. w leczeniu szpiczaka mnogiego.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam ,
Szanowna Pani, nie ma jednego skutecznego leku w Pani chorobie, należy próbować do skutku, aż znajdzie się ten, który działa najlepiej. Proszę zgłosić do chirurga naczyniowego bądź reumatologa. Pozdrawiam.

0

Instytut Reumatologii w W-wie zz

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy