Przepływy w tętnicach zachowane do obwodu, bez widocznych blaszek miażdżycowych

Witam, od zimy ciągle czuję zimno, dłonie sinieją, bledną, po ogrzniu są bardzo czerwone, kolana i nad kolanami do krocza jest to samo. sine. Morfologia krwi w porzadku, wynik dzisiejszego badania USG dopplera u chirurga naczyniowego - przepływy w tętnicach zachowane do obwodu, bez widocznych blaszem miażdżycowych, bez cech hemodynamicznie istotnego zwężenia, wskazana konsultacja neurologiczna i reumatologiczna. czy objaw/zespol Rayuanda może przebiegać bez zwężenia tętnic? pozdrawiam

Tak, może przebiegać bez zwężeń tętnic. Podstawowym badaniem w zespole/chorobie Rayuanda jest kapilaroskopia czyli ocena przy użyciu technik powiększających, mikrokrążenia krwi w obrębie skóry.