Choroba serca wynikająca z niedożywienia

Mój były lekarz podarł niegdyś moje ekg i wyrzucił do śmietnika w związku z czym bardzo proszę o radę. Pamiętam tylko słowa pielęgniarki , która robiła mi to bad. jak powiedziała, że ta choroba serca to coś czego przyczyną może być niedożywienie czy tam niedobór elektrolitów. Kości mi wystają, ale ja jem i elektrolity brałam a to nie zmienia mojego stanu zdrowia. Faktycznie chwilami czuję różne objawy odwodnienia, ale z moich obserwacji to pochodzi od wątroby.Jaka to może być choroba serca?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, bez powtórzenia EKG nie można pokierować dalszą diagnostyką. Zaburzenia elektrolitowe mogą powodować zaburzenia rytmu serca widoczne w EKG. Proponuje skontaktować się z innym lekarzem i powtórzyć podstawowe badania w tym badanie lekarskie, które wniesie najwięcej informacji odnośnie dalszej diagnostyki.