Kłucie w sercu i przeszywający ból

Witam! Mój problem wygląda następująco, mam 25 lat, a od jakiś 8 miesięcy mam problemy z sercem, przynajmniej tak mi się wydaje. Kłuje nagle czasami jak chce wstać, mocny przeszywający ból mnie paraliżuję. Dodam, że kiedyś w Polsce miałam robione EKG i wyszło, że mam zbyt duże skurcze, ale tak naprawdę nie wiem, co to miało znaczyć, miałam ok. 17 lat. Byłam u tutejszych lekarzy, bo obecnie mieszkam w UK. Badali mnie, robili EKG i dla nich serce bije jak powinno, niczym się nie przejmują, nawet jak mówię, że nic nie dzieje się bez przyczyny i mam jeszcze małe dziecko, które chce widzieć jak rośnie. Widzą to, co chcą widzieć, a żadnych badań więcej nie chcą wykonywać. Jak dla nich wszystko jest tak jak należy. Przez te kilka lat paliłam papierosy, ale jak na dzień dzisiejszy już nie palę. Proszę o jakąś podpowiedź, jakie badania powinnam wykonać? Będę bardzo wdzięczna. Czekam na odpowiedź. Z góry dziękuję.

Witam!
Opisane dolegliwości mogą sugerować zaburzenia rytmu. Trudno określić ich rodzaj, ale biorąc pod uwagę wiek to raczej są to niegroźne zaburzenia rytmu spowodowane, np. przemęczeniem, używkami (kawa, energy drinki, stres) lub zaburzeniami elektrolitowymi. W tej sytuacji warto wykonać badanie EKG Holter (monitorowanie rytmu serca przez całą dobę), ECHO serca, TSH (przesiewowe w kierunku zaburzeń czynności tarczycy), jonogram, magnez. Jeśli w wykonanych badaniach nie zostaną stwierdzone istotne nieprawidłowości to nie powinna się Pani niepokoić. Czasami podobne dolegliwości są spowodowane stresem i nerwicą. W przypadku ewentualnej obecności silnej nerwicy czy zaburzeń lękowych warto stosować adekwatne leki. Proponuję skonsultować problem z kardiologiem. Pozdrawiam serdecznie!