Kołatanie serca i chwilowa utrata wzroku

Czy "kołatanie serca" może mieć jakąś poważna przyczynę? Mam 22 lata i od kilku lat co jakiś czas czuje jakby moje serce się "chwialo". Podczas tego czasami trace wzrok na kilka sekund. Jest to uczucie zemdlenia jednak bez ponieważ po wszystkim dalej stoję na nogach o własnych siłach . knew I ekg wyszły dobre

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Opisywane objawy mogą świadczyć przede wszystkim o zaburzeniach rytmu serca, w dalszej kolejności podejrzewać można zaburzenia elektrolitowe, przemęczenie, choroby endokrynologiczne. Dolegliwości wymagają kontaktu z lekarzem, a w dalszej kolejności z kardiologiem i wykonania 24-godzinnego badania EKG.