Choroby pasożytnicze a objawy astmy oskrzelowej

Witam Mam pytanie.Czy objawy Astmy Oskrzelowej mogą być powodowane pasożytem ? Jeśli tak to proszę napisać do jakiego lekarza się udać lub jakie badania wykonać w tym kierunku .Podobno badanie kału nie daje jednoznacznych wyników , więc czy istnieje jakieś badanie krwi na pasożyty ? lub jakieś inne badanie dające jasny wynik ? kolejne pytanie -czy astmę można odziedziczyć mój lekarz pulmonolog twierdzi ze TAK, alergolog z kolei mówi ze :PRZYJMUJE SIĘ ZE NIE ?Bardzo proszę o poradę dziękuję

Aleksander Ropielewski

Badanie krwi na pasożyty stosuje się w przypadku pasożytów wystęujących w krwi. Zwiększona odpowiedź mediowana przez eozynofile związana z infekcją pasożytnicza możę sprzyjać wystąpieniu reakcji alergicznej. Astma występuje częściej u osób spokrewnionych, dlatego istnieje czynnik genetyczny.