Choroby stawów kolanowych a bieganie

Witam. Mam taki dylemat. Jestem dziewczyna 18 letnią i ważę 71kg ale mam problem z kolanami (lekarze powiedzieli, ze brak mazi) ale chciałabym biegać, czy jest możliwość abym mogła biegać i nie bolało mnie to? Jakieś opaski uciskowe lub technika biegania.

Dzień dobry,

Bieganie w dość znaczny sposób obciąża stawy kolanowe, na pewno zdecydowanie zdrowsze byłoby pływanie. Proszę zgłosić się do lekarza, który w zależności od przyczyny problemu z kolanami dobierze odpowiednią formę leczenia. W przypadku braku mazi może być to podanie do stawu stężonego kwasu hialuronowego, który „naoliwi” powierzchnie stawowe i zmniejszy dolegliwości bólowe. Czasami warto skorzystać z suplementacji preparatami doustnymi zawierającymi kolagen i kwas hialuronowy.
Nie napisała Pani o swoim wzroście- czy wskaźnik BMI jest prawidłowy? W przypadku nadwagi potrzebne jest zrzucenie zbędnych kilogramów oraz zwiększenie spożycia produktów zawierających: kolagen, błonnik, witaminy (B, D, E), białko, oraz kw omega3.

Pozdrawiam serdecznie.