Choruję na CML. Co mogę a czego nie?

Jakie objawy występują po 5-ciu latach. Co mi wolno jeść. Jaki tryb życia prowadzić. Czy mogę uprawiać seks? Czego mi nie wolno? Mam wahania wagi. Biorę G***. Choruję na białaczkę przewlekłą-szpikową.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Do czasu wprowadzenia do leczenia leków takich jak G***, średni okres przeżycia chorych na przewlekłą białaczkę szpikową, u których nie wykonano przeszczepu szpiku wynosił średnio 3 lata. Aktualnie wielu chorych dzięki terapii może przeżyć wiele lat bez objawów choroby.

Pani tryb życia, aktywność (zawodowa, seksualna) uzależniona jest od Pani aktualnego stanu zdrowia i odpowiedzi na leczenie. Jeśli wyniki są dobre, jest Pani pod stałą kontrolą hematologiczną - można prowadzić zupełnie normalny tryb życia. U pacjentów z PBS zalecenia dietetyczne nie różnią się od zaleceń tzw. zdrowej diety - czyli ubogotłuszczowej, składającej się z dużej ilości warzyw i owoców oraz jak najmniejszej ilości soli i słodyczy.

Pozdrawiam serdecznie.