Chroniczne zapalenie zatok

Córka od dłuższego czasu cierpi na zapalenie zatok powracające co jakiś czas najgorsze są miesiące w okresie jesienno-zimowym. w chwili obecnej taka sytuacja trwa już drugi miesiąc, leczona jest różnie, w chwili obecnej zażywa antybiotyk. Niestety nie ma żadnej poprawy. Ostatnio w prawej stronie nosa umiejscowił się zlepek wydzieliny, który bardzo skutecznie blokował prawą dziurkę nosa powodując przy tym ból nosa przy siąkaniu, na szczęście w końcu po rozcieńczeniu kroplami do nosa wydzielina zeszła, ale niestety pozostaje w dalszym ciągu ból głowy, katar (a właściwie zatykanie nosa) oraz ból zęba w górnej części szczęki z prawej strony. W związku z tym mam zapytanie jak dziecku pomóc pozbyć się nawracającego problemu, jakie ewentualnie badania były6by wskazane w tej sytuacji zastanawiałam się nad tomografią komputerową zatok ale córka jest alergiczną więc nie wiem czy ja to nie wyklucza.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Przede wszystkim należy skonsultować się z laryngologiem. Podstawą diagnostyki objawów jest dokładny wywiad i badanie przedmiotowe, które powinien przeprowadzić lekarz rodzinny. Laryngolog również powinien zebrać wywiad, zbadać laryngologicznie, by ocenić gdzie rzeczywiście zlokalizowany jest problem. Jeśli potwierdzi jego źródło w zatokach wskazana wydaje się  tomografia komputerowa tychże.
Przeciwwskazaniem do tomografii z kontrastem jest alergia na jod.
Pozdrawiam